четвер, 9 лютого 2023 р.

З Днем народження, Волейбол !

Сьогодні виповнюється 128 років нашій улюбленій грі! 9 лютого 1895 року в місті Голіок американського штату Массачусетс, в спортзалі Асоціації молодих християн, керівник YMCA (Молодіжної Християнської Організації) з фізпідготовки Вільям Морган (1870-1942) придумав нову командну гру в м'яч.
Морган вирішив змішати елементи баскетболу, бейсболу та гандболу. Він запозичив сітку з тенісу і встановив її на висоті приблизно 196 см від підлоги, так, щоб сітка була вище голови людини середнього на ті часи зросту. Суть гри полягала в тому, щоб перекидати м'яч над сіткою. Кількість учасників перших порах було необмежена. Саму ж гру охрестили «mintonette».
Уже через рік після свого виникнення, в 1896 році, гра «мінтонет» була представлена громадськості на конференції Союзу християнської молоді в Спрінгфілді (штат Массачусетс, США). Ця асоціація згодом стала активним ініціатором поширення волейболу.
Оскільки основна ідея гри полягала в тому, щоб ударяти руками по м'ячу, примушуючи його перелітати через сітку, професор Альфред Хальстед запропонував перейменувати «мінтонет» в «волейбол», що в перекладі означає літаючий м'яч (англійське «volley ball» від «at the volley »-« на льоту »і« ball »-« м'яч »).
У 1900 році волейбол вийшов за межі США і почав швидко поширюватися в інших країнах світу, набуваючи все більшої популярності.
В процесі розвитку гри її правила, техніка і тактика постійно вдосконалювалися. Основні правила, частина з яких дійшла до наших днів, сформувалися в 1915-1925 роках: з 1917 року розіграш партії був обмежений 15 очками, а висота сітки склала 243 см; в 1918 році було визначено кількість гравців на майданчику – шість; з 1922 року дозволено не більше трьох торкань м'яча; в 1925 році затверджені сучасні розміри майданчика, розміри і вага волейбольного м'яча. Ці правила застосовувалися в країнах Америки, Африки і Європи, в той час як в Азії аж до початку 1960-х років грали за власними правилами: з дев'ятьма або дванадцятьма гравцями на майданчику 11х22 м без зміни позицій гравцями під час матчу.
За короткий період ця гра стала масовою розвагою для широкого кола людей, а потім перетворилася в сучасний і популярний вид спорту.
Сьогодні волейбол – Олімпійський та наймасовіший вид спорту.
З Днем народження, улюблена гра!
Немає коментарів:

Дописати коментар